Detoks Alkoholowy

Co powinieneś wiedzieć o detoksie alkoholowym :

Osoby uzależnione, wpadające w ciągi, mogą pić kilka dni lub tygodni a nawet są to czasami miesiące które prowadzą do wyniszczenia organizmu a niejednokrotnie nawet do śmierci.

Takie ciągi alkoholowe prowadzą do zaburzeń w gospodarce jonowo-elektrolitowej, niedoborów witamin i minerałów które są skutecznie wypłukiwane przez alkohole.

Związki zawarte w alkoholu biorą udział w metabolizmie, dlatego gwałtowne odstawienie substancji odurzających powoduje nieprzyjemne objawy zespołu abstynencyjnego będącego odpowiedzią organizmu na głód biochemiczny. Ratunkiem w takiej sytuacji jest odtrucie organizmu czyli odpowiednio dopasowany detoks.

W ośrodku terapii TWÓJ CZAS poddajemy naszych pacjentów detoksykacji  pod nadzorem doświadczonych lekarzy i personelu medycznego który czuwa nad przebiegiem odtruwania organizmu Pacjenta.

Co to jest tak naprawdę detoks ?

Detoks to odtrucie organizmu. Proces ten pozwala samoistnie usunąć z krwioobiegu pozostałości toksycznych związków pochodzących z alkoholu etylowego i uzupełnić niedobory elektrolitów.

Pacjentowi podaje się dożylnie elektrolity, sole mineralne i witaminy przede wszystkim B1. Proces ten pozwala powoli przywrócić równowagę metaboliczną w organizmie.

Celem detoksu jest przede wszystkim przerwanie ciągu alkoholowego oraz złagodzenie fizycznych i psychicznych skutków gwałtownego odstawienia alkoholu.

Poprzez detoks uzupełniamy  poziom płynów w organizmie. Metoda ta poprawia formę Pacjenta i przygotowuje go do terapii stacjonarnej zmniejszając skutki uboczne po odstawieniu alkoholu.

Podczas detoksu Pacjentowi podaje się między innymi  witaminy B1,  magnez,  potas, a wszystko to pod nadzorem wyspecjalizowanej kadry medycznej.

Aby złagodzić skutki zespołu abstynencyjnego, uzależnionym podawane są środki farmaceutyczne.

Są to między innymi leki przeciwbólowe, nasenne i uspokajające.

Detoks szybki.  Czy to działa i czy  jest skuteczne ?

Natychmiastowe odtruwanie organizmu jest życzeniem  wielu osób borykających się z bardzo nieprzyjemnymi objawami towarzyszącymi odstawieniu alkoholu czy narkotyków po długotrwałych ciągach.

Prawidłowy i skutecznie wykonany Detoks powinien trwać od 7 do 10 dni. Natomiast dokładny czas odtruwania należy ustalić indywidualnie w oparciu o stopień zaawansowania choroby alkoholowej, poziom toksyn we krwi, ogólny stan fizycznych i psychiczny osoby uzależnionej. Ważne jest, aby proces przebiegał pod ścisłą kontrolą wykwalifikowanych i przeszkolonych ludzi gdyż sam detoks nie jest procesem wypicia magicznego eliksyru  który w cudowny sposób stawia na nogi. To proces nad którym musi czuwać odpowiedni zespół medyczny.

Częste objawy po odstawieniu alkoholu.

W początkowej fazie pojawiają się takie dolegliwości jak :

  • bóle głowy,  mięśni, nadmierne pocenie się, nudności czy wymioty, a nawet biegunki związane ze złą pracą jelit.

Następne etapy to już pojawiające się symptomy psychiczne i psychofizyczne takie jak :

  • rozdrażnienie, zaburzenia  snu,  napady lękowe,  agresja,  omamy, majaczenia.

Dla kogo jest wskazany detoks ?

Detoks stosowany jest przede wszystkim u Pacjentów, u których pojawił się zespół abstynencyjny będący reakcją organizmu na ciągi alkoholowe.

Takie przypadki Pacjentów w których miało miejsce ciągi alkoholowe  samodzielne odstawienie substancji odurzającej może być niemożliwe. Odtruwanie pozwala przywrócić właściwą gospodarkę metaboliczną i pozwoli na racjonalne podjęcie dalszego etapu terapii.

Sam detoks nie wyleczy chorego z jego nałogu, proces ten pozwala na doprowadzenie wyniszczonego organizmu przez substancje do stanu w którym można podjąć z Pacjentem leczenie i niezbędną terapię.

Walka z nałogiem często zaczyna się od detoksu ale pamiętajmy że to nie jest form leczenia, to tak jak jesteśmy głodni i po kilku dniach niejedzenia ktoś da nam syty posiłek nie będzie to nasz ratunek na resztę życia i nie będzie on tym który da nam funkcjonować przez resztę miesięcy, głód powróci kiedy organizm wykorzysta wszystkie dostarczone mu minerały. Tak samo jest z detoksem, on pozwala rozpocząć walkę, drogę i terapię która nauczy Pacjenta jak żyć i w jaki sposób uzupełniać swoją dietę z wyłączeniem nałogu który mu towarzyszy od lat.

TWÓJ CZAS może zacząć się z nami, twoje nowe życie to upływający czas, więc nie trać go…

Menu
Call Now ButtonZadzwoń - Pomoc 24h/7