Historia powstania ośrodka

Ośrodek Twój Czas powstał dzięki założycielowi, który w swoim życiu zmagał się z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków. Jego życie i historia jest bardzo barwna, często opowiadana swoim pacjentom w formie wykładów motywacyjnych na drodze do trzeźwości. Niejednokrotnie i skutecznie inspirował tak pacjentów w walce z nałogiem.

Przemiana i przewartościowanie życia, które prowadził założyciel ośrodka, doprowadziła go do miejsca, jakie uznał za swoje nowe życie. Tam postanowił poświęcić swój czas i życie aby odmieniać innych, dawać im nadzieję i wskazywać drogę do lepszego i trzeźwego życia.

Celem samym w sobie było znalezienie miejsca, które da prawdziwy komfort ludziom w trudnych chwilach. Takimi chwilami są często dramaty rodzinne i życiowe związane z uzależnieniami. Miejscem tym okazała się mała miejscowość otoczona lasami, polami jeziorami i świeżym, czystym powietrzem, ono w dużym stopniu wpływa na ludzi uzależnionych w ich procesie trzeźwienia. Ta miejscowość, to Łącko w gminie Postomino nad naszym pięknym Bałtykiem.  Ośrodek znajduje się z dala od miejskiego zgiełku codziennego życia, które niejednokrotnie popycha ludzi uzależnionych do destrukcyjnych zachowań.

Proces podejmowania decyzji o właściwym miejscu dla ośrodka Twój Czas był bardzo świadomą i przemyślaną decyzji. Lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników, tam ludzie uzależnieni  odnajdują w spokojnej kontemplacji swoją nową drogę na przyszłość.

Wioska Łącko to stara wiekowa osada z Kościołem wybudowanym  w 1475 roku. Otaczające ją lipy mają po 350 lat, podobnie wiele budynków przekracza 200-letnią historię. To magiczne miejsce, a bliskość jego natury była natchnieniem dla wielu osób.

Grupa ludzi tworzących Ośrodek Terapii Uzależnień Twój Czas – terapeutów, psychoterapeutów, psychologów, członków grup AA i AN pod przewodnictwem założyciela – stworzyła warunki, program oraz klimat do idealnego miejsca, aby pomagać i dawać dobro, jakie w dzisiejszych czasach stało się deficytem. Nasza dbałość o szczegóły i ogromna radość z pomocy ludziom okazuje też swoją energię w naszej kuchni opartej na rodzimych produktach tej ziemi i produktów gospodarstw otaczających nasz ośrodek. Nasze kucharki przygotowują codzienne pyszne i domowe posiłki, do których przywiązuje się niezmierną wagę. Właściciel osobiście nadzoruje prace kuchenne tak, aby dania smakowały jak te podawane w rodzinnym gronie.

Twój Czas mieści się na hektarowej działce, a obiekty dla pacjentów liczą blisko 850 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Daje to olbrzymi komfort dla naszych pacjentów i niczym nie skrępowany pobyt w naszym ośrodku. Otaczająca nas zieleń, bliskość lasów i oczywiście morze, zapewnia  poczucie bezpieczeństwa i odpoczynek psychiczny. Ciężko dzisiaj znaleźć w rozpędzonym i hałaśliwym świecie równowagę ducha.

Terapia odbywa się w 10-15 osobowej grupie . Umożliwia to dotarcie do każdego pacjenta indywidualnie, a wiemy, że jest to element niezbędny w terapii.

Warto z nami spędzić czas i wrócić do świata odmienionym, naładowanym pozytywną energią. Trzeźwo realizować swoje plany i wrócić do rodzin które nas kochają i czekają, aż odnajdziemy się mentalnie. Kochać życie tak, jak zostaliśmy do niego powołani, bez destrukcyjnych zachowań i nałogów, które przysłoniły nam cele, jakie stawialiśmy sobie, gdy życie nałogów było pozbawione.

Twój Czas to twoja szansa. To nadzieja na lepsze jutro. 

A NAJSTARSZYM NA ŚWIECIE UZDROWICIELEM

JEST WIARA DZIAŁAJĄCA CUDA

NIEZALEŻNIE OD WYZNAWANEJ RELIGII

Menu
Call Now ButtonZadzwoń - Pomoc 24h/7