Terapia alkoholowa

Okazjonalne wypicie lampki wina w towarzystwie znajomych czy kieliszka szampana przy święcie nie jest niczym złym. Problem pojawia się wtedy, gdy po przysłowiową butelkę sięgamy bez okazji, codziennie i uzależniamy od niej swój nastrój.

Kiedy trzeba udać się na leczenie alkoholizmu – objawy i powikłania

Leczenie jest potrzebne, gdy osoba nieustannie szuka pretekstu do picia. Butelka towarzyszy jej, gdy chce zapomnieć o trudnych sytuacjach i niepowodzeniach czy zrelaksować się. Człowiek taki nie waha się również pić w samotności i bez umiaru.

W pewnym momencie uzależniona osoba ma trudności ze skoncentrowaniem się na wykonywaniu czynności, jej myśli nieustannie kierują się w stronę butelki i kieliszka, zwiększa się potrzeba picia przy jednoczesnej zmniejszającej się odporności organizmu.

Do powikłań zdrowotnych zaliczamy najczęściej schorzenia takie jak marskość wątroby, choroby trzustki i serca. Nałóg prowadzi również do wielu zaburzeń o podłożu psychicznym i emocjonalnym – mogą występować napady agresji i rozdrażnienia, depresja czy lęki oraz poczucie osamotnienia. Problemy fizyczne i psychiczne często skutkują rozpadem życia rodzinnego i bliższych relacji, kłopotami zawodowymi oraz wykluczeniem społecznym. Kolejne problemy najczęściej wywołują u chorej osoby jeszcze większe zapotrzebowanie na alkohol, co sprawia, że wpada ona w błędne koło.

Terapia alkoholowa w ośrodku leczenia Twój Czas

Terapia może trwać wiele miesięcy, dlatego ważne jest, by pacjenci mogli liczyć nie tylko na specjalistyczną opiekę, ale również na komfortowe warunki. Nasz ośrodek położony jest w spokojnej okolicy. Posiadamy idealne okoliczności do terapii i leczenia alkoholizmu.

Aby terapia alkoholowa była skuteczna, niezbędna jest dobra wola i samozaparcie chorego.

Leczenie zaczyna się od detoksu i wyeliminowania objawów po odstawieniu. Następnie przechodzimy do właściwej terapii, która jest połączeniem odwyku oraz spotkań indywidualnych i grupowych z psychoterapeutą.

Menu
Call Now ButtonZadzwoń - Pomoc 24h/7