Terapia hazardowa

Zaczyna się niewinnie. Na pierwszą grę, obstawienie wyniku meczu czy wysłanie smsa decydujemy się najczęściej, by sprawdzić, czy dopisze nam szczęście lub po prostu się zrelaksować. Każda kolejna próba – niezależnie od tego, czy kończy się wygraną czy porażką – przybliża do wpadnięcia w szpony nałogu, który wymaga leczenia.

Hazard kusi łatwym zdobyciem pieniędzy, dlatego wielu ludziom wydaje się, że nawet jeśli sukcesem zakończy się jedna na kilka gier, koniec końców bilans finansowy będzie dla nich korzystny. Rzeczywistość pokazuje jednak, że wygrywa się stosunkowo rzadko i w praktyce więcej pieniędzy tracimy, niż wygrywamy.

Motorem napędowym może być chęć poprawy sytuacji materialnej, zdobycie pieniędzy, ale również potrzeba adrenaliny. Uzależniona osoba przestaje racjonalnie patrzeć na sytuację i do dalszej gry motywują ją zarówno zwycięstwa, jak i porażki, które rodzą potrzebę odegrania się.

Dlaczego należy udać się na leczenie uzależnienia od hazardu?

Terapia hazardowa jest wskazana, jeśli nałóg nie przynosi zysku, ale mimo pogarszającej się sytuacji psychicznej i materialnej jest kontynuowany, jeśli myśli osoby są nieprzerwanie pochłonięte grą i nie może ona zapanować nad intensywnym pragnieniem podjęcia kolejnej gry.

Zagrożenia płynące z tego nałogu często są bagatelizowane. Leczenie uzależnienia od hazardu pod okiem specjalisty często okazuje się niezbędne, warto mieć bowiem świadomość tego, że nałóg ten może skutkować rozpadem więzi rodzinnych, kłopotami finansowymi, a w ostateczności może prowadzić także do prób samobójczych. Prowadzona w naszym ośrodku, skupiająca się na rozmowach indywidualnych i spotkaniach grupowych terapia hazardowa to szansa na powrót do normalnego życia.

Menu
Call Now ButtonZadzwoń - Pomoc 24h/7