Ważne cele terapii

ZAPRZECZANIE –  Nie jestem alkoholikiem – alkoholicy to są degeneraci, przestępcy, słabi i upodleni ludzie, którzy muszą być leczeni, jeszcze ze mną nie jest tak źle, jeszcze nie jestem na odwyku.

WAHANIE –  Obawiam się, że może jestem alkoholikiem – Alkoholizm to jest choroba, te różne złe rzeczy, które ze mną się działy, są objawami choroby, jestem na odwyku, bo tutaj leczą tę chorobę i może mi pomogą.

ROZWAŻANIE – Chyba jestem alkoholikiem – Jestem podobny do tych, którzy tutaj nazywają się alkoholicy, można być alkoholikiem i nie pić, jak się jest alkoholikiem to nie wolno pic do końca życia.

POTWIERDZENIE – Jestem alkoholikiem i muszę o tym pamiętać do końca życia, ale mogę być szczęśliwy, jeśli nauczę się żyć bez alkoholu i rozwiązywać na trzeźwo swoje problemy.

ROZSTANIE I ZROZUMIENIE –  Mam za sobą ważny i trudny okres życia, udało mi się zapanować nad śmiertelną chorobą i mogę być z siebie dumny, nie będę już nigdy używał alkoholu ale nie muszę stale o tym myśleć i nie będę już patrzył na siebie i na swoje życie z perspektywy alkoholowej.

Menu
Call Now ButtonZadzwoń - Pomoc 24h/7